‘Mijn vrijheid is jouw vrijheid’

Maandag 12 december gaf burgemeester Marcouch het officiële startsein voor de Week van de Solidariteit op het Arnhemse Olympus College. Tijdens de lessen en met verschillende activiteiten staan leerlingen en docenten stil bij: Wat is solidariteit? Waarom is het belangrijk? En: hoe voelt het om solidair met elkaar te zijn?

Een luid gejuich stijgt op in de volle aula van de school, wanneer de leerlingen door hebben dat burgemeester Marcouch in hun midden is. “Je hebt in elke situatie twee keuzes: de eerste is wegkijken, de tweede is opkomen voor een ander en solidair zijn”, aldus de burgemeester. “Jij hebt het recht op de vrijheid om te mogen zijn wie je bent. We kunnen alleen maar samenleven met elkaar als je bedenkt dat ook de ander die vrijheid heeft om te mogen zijn wie hij is. Het is dus heel belangrijk om die vrijheid voor elkaar te verdedigen. En ik vind het fantastisch om te zien dat jullie hier op school zo mee bezig zijn.”

Met elkaar in gesprek
“In een maatschappij waarin individualisering een belangrijk thema is, zien we het als een taak van onze school om leerlingen bewust te maken van de kracht van verbondenheid”, vertelt Ilja Faber, rector van het Olympus College. “Juist nu, met allerlei ingrijpende gebeurtenissen dichtbij en verder weg, is solidariteit extra belangrijk. Niet van elkaar weglopen, maar elkaar helpen. Dat willen we onze leerlingen laten ervaren.”

Mini-samenleving
“Als school zijn we eigenlijk een soort mini-samenleving. We moeten het met elkaar doen”, aldus Faber. “Daarom leren we elkaar in onze waarde te laten en elkaars talent te zien. Hoe we dat doen? Door het er met elkaar over te hebben. Het hoofddoel van deze Week van de Solidariteit is dan ook niet om geld in te zamelen – wat we met allerlei activiteiten overigens wel doen. Het gaat ons vooral om bewustwording: wat is solidair zijn met elkaar en wat levert het jou, en de samenleving, op.”

Energie & enthousiasme
Na het inspirerende betoog van Marcouch, maakt jongerenbrassband Sucura de energieke en enthousiaste opening van de Week van de Solidariteit compleet. De rest van de week staan docenten en leerlingen in de Burgerschapslessen stil bij het thema. Ook organiseert de school verschillende activiteiten, zoals een kleding(ruil)beurs en een actie voor de Voedselbank. “We sluiten de week af met een Kerstgala om te vieren dat we dit allemaal samen mogen doen. Ook de opbrengst van de kaartverkoop gaat naar voedselbanken in de buurt”, licht Faber toe. Eerder al startte de school met het aanbieden van een ontbijt voor kinderen die dit als gevolg van de economische crisis nodig hebben.

Het Olympus College is gevestigd in Arnhem-Zuid en is een school voor mavo, havo en vwo. Ook het Brugjaar Jan Ligthart huist binnen de school: een tussenjaar waarin kinderen na groep 8 met maatwerk toegroeien naar de brugklas.

« Terug naar overzicht

Ander nieuws

Training voor mentoren: een vliegende start

Speeddaten met professionals

Leerlingen creëren kunst voor tentoonstelling 'Het Derde Rijk'

Van harte aanbevolen: het event Kansen!

Quadraam maakt gebruik van Cookies

Geef per categorie de keuze voor het gebruik van cookies aan. Wij hebben de cookies van Google Analytics volledig geanonimiseerd en daarom mogen wij die plaatsen zonder toestemming.

In onze Privacyverklaring is hier meer over te lezen. Graag de beste website ervaring? Vink dan alle vakjes aan.

OK